Що робити зі старою паркетною підлогою

Що робити зі старою паркетною підлогою

Що робити зі старою паркетною підлогою?

Навряд чи знайдеться людина, яка знає, що таке ремонт і не задавався таким питанням. Почнемо з головного: не поспішайте зривати паркетні дошки! Єдиний виняток – нервовий зрив, в інших випадках – підлогу можна врятувати, яким би убитим він не був. Щоб прийняти правильне рішення: бути старій підлозі на смітнику або стати старому як новому – прочитайте цей текст, Ви зробите правильний вибір.

Перше, що Вам необхідно зробити – правильно оцінити масштаб проблеми дерев’яної підлоги. Циклювання врятує Ваше становище якщо:

У вас дерев’яна підлога. Циклювати паркет можна тільки паркет або інші дерев’яні настили. Для ламінату використовуються стрічкові шліфувальні машини, простіше кажучи – інші насадки.
Необхідно виправити нерівності дерев’яної підлоги (різниця між висотами паркетних дощок) від 1 до 30мм. Тобто – вирівняти поверхню.
Потрібно зняти лак або стару фарбу. Люди часто приймають рішення міняти паркет виключно через його зовнішній вигляд, але цю проблему вирішити можна досить швидко і безболісно.
Вашій підлозі більше 20 років. Циклювання призведе його до тями за лічені години, а перекладання статі забере у Вас куди більше сил-часу-грошей.
Підлога після тотального ремонту. Зазвичай це означає море подряпин, потертостей,  фарба, сліди клею і вибоїни від старих меблів. Від цього можна позбутися і обійтися малою кров’ю.

Напевно встигли побачити в циклюванні панацею для старої дерев’яної підлоги. І Ви праві. Якщо хоч одна проблема з перерахованих Вас спонукала задуматися над порятунком дерев’яного настилу – ми зможемо Вам допомогти.

Тепер про специфіку. Чим циклювання відрізняється від шліфування? Насадками. Для шліфування використовується дрібніша фракція абразиву, тобто більш дрібна зернистість шліфувального листа. Така насадка не зможе вирівняти підлогу з великою нерівністю (скажімо, в 10мм). Але прекрасно впорається з загладжуванням шорсткостей після більш грубого впливу на паркет. Саме з цієї причини шліфування – один з етапів циклювання дерев’яної підлоги.

Як відбувається циклювання паркету:

  • Перший етап – підготовчий: спершу потрібно очистити поверхню від крупного сміття, зняти підлогові плінтуси (їх наявність під час циклювання буде перешкоджати роботі техніки і обмежить доступ до прилеглих до стін ділянкам статі). Прослідкуйте, щоб в паркеті не залишилося виступаючих цвяхів і саморізів! Якщо такі є – краще їх або вийняти, або вбити максимально глибоко в підлогу. Такі раптові знахідки можуть вивести з ладу циклювальні машину. До початку циклювання підлогу повинен бути сухим. Дерево, при впливі вологи, має здатність деформуватися, що негативно позначається під час обробки підлоги.
  • Потім проводиться грубе очищення статі. Використовуються паркетно-шліфувальні барабанні машини СО 206 з фракцією абразиву (починаючи від П-24) або ножів, вмонтованих в барабан машини. Остання найближче до визначення традиційної циклювальної машини. Вид визначається складністю поставлених завдань. Наприклад, остання, за рахунок гострих ножів і високих оборотів крутиться барабана, здатна усунути нерівності чорнової нерівного статі до 30 мм. Саме на цьому етапі ми очищаємо паркет від всіх старих покриттів (шарів лаку, мастики, воску) і вирівнюємо поверхню паркету.
    Після грубої очистки дерев’яної підлоги, при необхідності, проводяться роботи по закладенню швів між дошками, зазорів, тріщин, якщо такі є. Зазвичай проводиться на дуже старих паркеті, віком від 20-ти років і вище.
  • Далі етап шліфування залишилися нерівностей. Тут використовуємо насадки від П-60 до П-100. Це дозволяє згладити шорсткості і рубці дерев’яного підлогового покриття.
  • Після закінчення роботи паркетно-шліфувальних барабанних машин, потрібно заново зібрати всю пил і інше сміття. Рекомендуємо після першої пост прибирання ще трохи почекати і повторити процедуру очищення підлогового покриття. Таким чином знижуємо ризик потрапляння великої кількості пилу на підлогу перед покриттям лаком. Оскільки утворюється в результаті шліфування пил досить дрібна, є невелика хитрість щодо запобігання проникнення пилу в суміжні приміщення. Для цього рекомендуємо повісити вологе простирадло або будь-який інший змочений шматок тканини на дверях до кімнати, де працює шліфувальна машина. Волога тканина збере всю пил на себе і не дасть їй розлетітися на всю житлову площу.
    І тільки тепер настає пора покриття паркету. Матеріал обробки повинен відповідати типу дерева: певні види лаку, мастики або інших оздоблювальних матеріалів. Ви можете, під час цього кроку, тонувати підлогу в певний колір, а точніше відтінок. Для досягнення цієї мети проводять колеровку: можемо використовувати як морилку (матеріал, що надає поверхні забарвлення, як правило, інших, більш цінних, порід дерева), так і колерованной лак (лак з запитуваною відтінком або кольором). Шарів лаку рекомендуємо наносити кілька, зазвичай.

У разі нанесення декількох шарів лаку проводимо проміжну шліфовку статі. Вона потрібна для очищення вже лакованій поверхні від залишків осілого пилу, ворсинок, нерівностей при процесі нанесення лаку.

Чому циклювання? Від слова «Цикля». Уже в кінці XIХ в словнику Даля це слово з’явилося як «сталева смужка для скоблении». А на вигляд за весь цей час традиційна цикля не змінилася: все та ж дерев’яна ручка з зубчастої сталевий пластиною. Ось тільки практично 200 років тому процес скоблении статі таким пристосуванням забирав сили у кількох десятків людей і був вельми непростим у використанні. Сьогодні ж ми з Вами живемо в епоху науково-технічного прогресу, де циклювання 50м2 – завдання однієї машинки і декількох годин. Але не варто думати, що все настільки просто.

У ХХI столітті для відновлення навіть самих безнадійних, на перший погляд, підлог використовують або барабанні машини або дискові. Дискова (плоскошліфувальна) машинка Lagler Trio здатна зробити ідеально рівну підлогу, але впоратися з проблемними глибокими нерівностями їй не під силу. Рівняє підлогу за рахунок швидко обертових дисків, по сему її роботу прийнято вважати більш тонкої. Її рекомендуємо застосують на художніх нових паркеті. Робота дискової машини на порядок дорожче барабанної.

Барабанна машина, яка вже встигла стати класикою, працює на основі обертового барабана, для складних завдань підходить якнайкраще. Істотний її плюс – універсальність. Такі машини можна використовувати як для шліфування, так і для циклювання. Багато моделей барабанних циклювальник машин обладнані мішками для збору пилу і тирси.

Ось так можна подбати про Вас двічі: подарувавши прекрасну пілогу і залишивши за собою чистоту

Замовити послугу

Залиште заявку і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом