Як циклювати паркет своїми руками

Як циклювати паркет своїми руками

Як циклювати паркет своїми руками, що і як!

Циклювання паркету, тобто зняття тонкого верхнього шару паркету з метою оновити його зовнішній вигляд – найбільш поширена операція. Хоча зазвичай вона проводиться за допомогою циклювальної машини, можна виконати її і вручну, якщо у вас є навички, інструмент, час і терпіння. Розповімо по порядку, які повинні бути ваші дії.

Для початку потрібно звільнити «фронт робіт». Приберіть з кімнати всі, що стоїть на підлозі. Видаліть всі цвяхи та інші предмети, які можуть залишатися в підлозі. Ретельно пропилососьте підлогу. Тепер можна приступати до підготовчих робіт, що передують циклювання.

По-перше, необхідно відремонтувати або замінити разсохші і розхитані паркетні плашки. Для цього просвердліть в них отвори і вбийте тонкі цвяхи так, щоб капелюшки потонули в деревині хоча б на 2-3 мм. Отвори можна зашпаклювати спеціальною сумішшю, якої заповнюються і щілини між окремими плашками в міру необхідності.

Тепер можна переходити до циклювання підлоги. Оскільки машини у вас немає, буде потрібно ручна цикля, яку можна придбати в господарському магазині. Найкраще брати циклю з короткою ручкою, щоб як слід контролювати процес. Ширина не повинна бути більше 50 мм, оскільки, чим ширше цикля, тим більший опір вам доведеться долати для досягнення результату. Робота досить монотонна і важка, так що запасіться терпінням.

Попередньо паркетна підлога варто зволожити. Найкраще підійде побутової пульверизатор. Почніть з центру кімнати, просуваючись до стін. Обробляйте окремі плашки уздовж волокон в обох напрямках. Це спростить циклювання і знизити кількість пилу, що утворюється. До речі, не забувайте про ЗІЗ – засоби індивідуального захисту. Вам знадобляться припасовані окуляри і респіратор зі ступенем захисту як мінімум FFP1. Купити їх можна в будівельному магазині.

Коли циклювання паркету завершена, необхідно знову ретельно пропилососити приміщення, провітрити його і провести легке вологе прибирання підлоги. Після висихання можна починати наступний етап – шліфування. Тут вам буде потрібно наждачний папір, за допомогою якої ви будете зарівнювати все утворилися нерівності і шорсткості. Зернистість паперу дрібна, точний розмір підбирайте, виходячи їх характеристик дерева. Після ще однієї прибирання можна покривати паркет ґрунтовкою і наносити олію або лак.

Замовити послугу

Залиште заявку і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом