Чи варто циклювати старий паркет?

Чи варто циклювати старий паркет?

Термін служби дерев’яного паркету досить великий за умови правильного догляду. Навіть недорогий щитовий паркет, покладений в багатоповерхівках кінця 70-х років все ще успішно піддається реставрації шляхом циклювання і закладення щілин. Циклювання старого паркету проводиться з метою зняття шару лаку, а також видалення всіх поверхневих ушкоджень, які він отримав за час експлуатації. Спеціальною машиною знімається тонкий шар деревини з метою вирівняти підлогу, прибравши викривлення і нерівності. Потім здійснюється невеликий ремонт і чистове шліфування, після чого вже наноситься фінішне покриття.

Паркетна підлога цілком може витримати не один ремонт. Адже його досить просто розібрати, замінити підкладку при необхідності і зібрати заново. Можна навіть обійтися без розбирання, особливо якщо більшість плашок тримається надійно і не «гуляє», між ними немає щілин, а малюнок паркету вас влаштовує. В такому випадку паркет реставрується в останню чергу, після завершення всіх робіт – фарбування стін і стелі або поклейки шпалер, укладання комунікацій.

Основний конкурент паркету сьогодні – це ламінат. Виготовлений з деревоволокнистих плит, ламінат легко піддається обробці, завдяки чому йому можна надати будь-який колір, візерунок і текстуру. Після укладання ламінат не потребує додаткової обробки, він досить стійкий до факторів навколишнього середовища – зокрема, до такого бичу всіх оздоблювальних матеріалів, як ультрафіолет. Укладання ламінату простіше і дешевше паркетних робіт.

Але з іншого боку, паркет, якщо мова йде саме про старому паркеті, на момент початку ремонту у вас вже є. Він уже покладений і в більшості випадків все-таки не потребує того, щоб його демонтували і укладали заново. А це означає, що на матеріалі і на роботах ви вже заощадили! Далі, при всіх достоїнствах деревоволокнистих плит при їх виробництві використовується фенольная смола. Звичайно, емісія фенолу в повітря для ламінату, призначеного до укладання в житлових приміщеннях, мінімальна, але вона є.

Крім того, підлога з ламінату практично не піддається реставрації. Якщо верхній, декоративний шар пошкоджений (хоч зробити це складно), його можна тільки перестелити або замаскувати ушкоджене місце. Деревина ж – це натуральний матеріал, який збереже свій вигляд десятиліттями і може бути легко відреставрований за допомогою циклювання і нанесення нового покриття. Хороший паркет можна піддавати цій процедурі до чотирьох разів!

Замовити послугу

Залиште заявку і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом