Циклювання дерев’яної підлоги – це процес зняття тонкого шару деревини разом з ушкодженнями і забрудненнями. Також циклювання проводять для вирівнювання підлоги при його помірному викривленні. Циклювання виконується спеціальної циклювальної машиною, яка виробляє в процесі роботи деревний пил і стружку. Велика частина всіх відходів вловлюється вбудованим в машину пилососом. Однак при роботі все одно варто захищати органи дихання і зору від шкідливих впливів.
І тут ми впритул підходимо до проблеми епідемії коронавирусной хвороби, яка ось уже півроку вирує в світі. Чи варто робити циклювання під час епідемії і як правильно це робити? На перше питання відповідь – чи варто, якщо ви вже почали ремонт і не можете чекати, поки закінчиться епідемія, живучи на валізах у родичів (і до речі, підвищуючи рівень загрози зараження і для себе, і для них). Циклювання потрібно і в разі аварії гарячого водопроводу і затоки підлоги, адже якщо відкласти процес відновлення, паркет врятувати буде вже неможливо, та й хто скаже, на скільки варто відкладати?
Але як захистити майстрів і клієнтів від небезпеки зараження, адже 80% усіх носіїв вірусу поширюють його безсимптомно? Перш за все, майстрам необхідно домовитися з клієнтами про те, що приміщення має бути порожніми – в ідеалі роботу варто проводити в повністю порожній квартирі або будинку. Якщо це неможливо, варто зберігати соціальну дистанцію мінімум два метри на всіх етапах, навіть при здачі роботи і оплаті, а також ретельно дезінфікувати руки при передачі будь-яких предметів. Зверніть також увагу на безготівкові способи оплати.
У приміщенні, в якому виконується циклювання, варто по можливості організувати провітрювання. При природної циркуляції повітря концентрація шкідливих речовин, а також вірусних частинок, знижується. Крім того, на всіх етапах роботи, а також при спілкуванні з клієнтом, фахівцям рекомендується використовувати захисний респіратор N95 і захисні припасовані окуляри. Після закінчення робіт рукояті інструментів необхідно обробити спиртовим розчином з концентрацією не нижче 65%, руки – ретельно вимити милом.
При дотриманні всіх правил – використання засобів індивідуального захисту, дезінфекції, провітрювання і соціальному дистанціювання – циклювання паркету можна провести абсолютно безпечно. Ця процедура, як і інші ремонтні роботи, відноситься до діяльності з низьким ризиком передачі коронавируса, не вище двох за десятибальною шкалою.